23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Почнаа со правото завршија со тешкото: Идентификувани уште 11 учесници на орото...

Почнаа со правото завршија со тешкото: Идентификувани уште 11 учесници на орото во Гевгелија

Translate (Eng):[gtranslate]

Секторот за внатрешни работи од Струмица, во врска со гевгелискиот настан од 19 месецов, кога на првиот велигденски ден на улицата „Јосиф Јосифовски“ се играло оро за време на полициски час соопшти дека се идентификувани уште 11 лица покрај досега идентификуваните 23 лица.

СВР Струмица и ОВР Гевгелија продолжуваат со преземање на мерки и активности о цел целосно расчистување и документирање на настанот се вели во соопштението.

Со новоидентификуваните лица во текот на денешниот ден ќе бидат обавени службени разговори во станицата во Гевгелија,а полициските службеници продолжуваат со идентификување на нови лица кои биле присутни на местото на настанот.

РЕКЛАМА

По целосно документирање на настанот против сите инволвирани ќе бидат поднесени соодветни казнени пријави до ОЈО Гегелија со чија што координација се води целата постапка.

- Реклами -