23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Државата ќе им дозволи на угостителите да започнат со работа, но имаат...

Државата ќе им дозволи на угостителите да започнат со работа, но имаат само еден услов за тоа…

Translate (Eng):[gtranslate]

Според плановите за намалување на рестрикциите врз граѓаните поради коронавирусот, полека ќе го враќаат животот во некоја нормала.

Отворањето на кафетериите и рестораните нема да значи дека граѓаните ќе може да го живеат животот исто како и пред коронавирус кризата, барем во следните месеци.

Кафетериите и рестораните доколку ситуацијата продолжи да се стабилизира, веќе од почетокот на мај би работеле само на отворено, што е погодно со оглед дека доаѓаат топли денови во нашата земја, а граѓаните кои би користеле услуги во маркети, продавници, банки со оглед дека влегуваат во затворени простории ќе мора да носат маски.

РЕКЛАМА
- Реклами -