29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваАца Лукас се обрати до колегите: Срамота е да барате пари од...

Аца Лукас се обрати до колегите: Срамота е да барате пари од државата, раситнете си ги еврата, продајте си ги мерцедесите.

Пејачот Аца Лукас, жестоко ја нападна пејачката Неда Украден, а која побарала пари од државата бидејќи во оваа ситуација со коронавирусот сега не можела да заработи ниту едно евро, додека сите концерти во текот на претстојното лето и се откажани.

Пандемијата навистина го загрозува животот на секој од нас, особено и на пејачите. Целата балканска естрада е на нозе. Ги трошат последните залихи од парите, а за потоа не знаат како ќе преживеат? Изјавата на Неда Украден страшно ги разбранува нејзините колеги, особено е лут Аца Лукас кој на Неда не и премолчил:

– Срамота е да барате пари од државата, особено и ти Недо која одлично заработуваш. И скоро сите заработивте доволно, па сега помогнете и на државата, например продајте си ги вилите, мерцедеси, кешот во еврата раситнете го, па ќе имате доволно пари за уште еден живот. Кога околностите се нормални ние на естрадата заработуваме повеќе од просечниот граѓанин на Србија. Тоа значи дека нема потреба да ни се помага!

Сигурен сум дека постојат многу позагрозени луѓе од нас пејачите. Срамота е ние пејачите, музичарите покрај оние што живеат и работат за 200 евра месечно, да бараме паричен надоместок, наместо на тие јадни луѓе да им овозможиме да не останат гладни на улица, отворено рече Лукас сакајќи при тоа своите колеги да ги спушти на земја.

vecer

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...