0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Медена земја 2: Македонец чува пчели во стаклени тегли

Медена земја 2: Македонец чува пчели во стаклени тегли

Translate (Eng):[gtranslate]

“За да добиете мед од тегла, потребно е добро да ги познавате пчелите, начинот на нивното однесување и пчелите секој празен простор ќе го исполнуваат со мед“, вели Благојче.

Тој вели дека тоа е возможно да се направи само на исклучително силни пасишта, каде што приносот е голем и кога има нектар во природата, со силни пчелни семејства.

Човекот се вика Благојче Настевски и ќе ви покаже како го прави тоа.

РЕКЛАМА