Видео -Пак го приведиле се шетал за време на полициски час – но овој пат без кучето

Во скопската населба Кисела вода пак беше упасено момчето, кое минатата недела за време на Велигден го шеташе кучето за време на полициски час.

Овој пат го приведиле зошто пак  се шетал за време на полициски час – но овој пат без својот миленик.

Од СВР Скопје велат дека 24-годишниот скопјанец е приведен затоа што бил на улица, се шетал за време на полицискиот час со што ја прекршил забраната за движење.

Пред една недела на социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како група полициски службеници лишуваат од слобода момче кое држи во раката куче.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here