7.3 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија Мвр: Лицето кое играше на својот автомобил е приведено и против него...

Мвр: Лицето кое играше на својот автомобил е приведено и против него ќе е поднесена содветна пријава за „карање, викање дрско и непристојно однесување на јавно место“

Translate (Eng):[gtranslate]

Од Мвр соопштуваат дека лицето Х.Ј е приведено и одведено во полициска станица.

Во врска со видео материјалот кој денеска се споделува по социјалните мрежи, на кој се гледа лице кое го нарушува јавниот ред и мир и непристојно се однесува, МВР ја известува јавноста дека лицето Х.Ј. е приведено и дека против него ќе биде поднесен поднесок по член 4 „карање, викање дрско и непристојно однесување на јавно место“, како и по член 6 „оддавање на пијанство на јавно место или во пијана состојба го нарушува јавниот ред и мир“ и член 13 „омаловажување на државни органи“ од Законот за прекршоци.

РЕКЛАМА
- Реклами -