5.3 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Ретки се ваквите луѓе: Потпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски пронашол новчаник...

Ретки се ваквите луѓе: Потпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски пронашол новчаник со пари, па сега го бара сопственикот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпаролот на Свр Охрид денес пронашол новчаник со пари по кејот на Охридското Езеро, тој оваа информација ја сподели на неговиот фејзбук профил, дека се бара сопственикот на загубениот новчаник и дека истиот тој е оставен во полициска станица, но потребно е да каже колку апоени имало во новчаникот за да се пронајде вистинскиот сопственик.

Многумина од вас сигурно ќе се запрашаат кој е Стефан Димоски:

Димоски во службата е вработен од 1996 година во повеќе одделенија. Претходно Димоски работел како новинар во повеќе пишани и електронски медиуми и беше дописник на националните радиjа Канал 77 и Македонското радио.

РЕКЛАМА
- Реклами -