6 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Мвр денес заплени голема количина на оружје и дрога, во специјално направени...

Мвр денес заплени голема количина на оружје и дрога, во специјално направени бункери.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за внатрешни работи преку Бирото за јавна безбедност денес презеде мерки и активности на локација на ул. Алпи во Скопје и во специјално направени бункери пронајде повеќе видови оружје, меѓу кои три автоматски пушки, една снајперска пушка, два автоматски пиштоли со пригушувачи, рамки со муниција, една полуавтоматска пушка, кое потекнува од кривично дело тешка кражба од продавницата за оружје.

◾ При пребарување на теренот, во специјално направен бункер пронајдено е околу 2.5 кг хероин. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

◾ Дополнително, до сега приведени се вкупно 5 лица, а акцијата сеуште е во тек.

РЕКЛАМА

💭 Министерството за внатрешни рабаоти ги презема сите неопходни мерки за санкционирање на сите оние кои постапуваат во спротивност за законите.Фотографија на Наќе Чулев.Фотографија на Наќе Чулев.Фотографија на Наќе Чулев.

- Реклами -