18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Свет Бизерни снимки: Медицински лица танцуваат со лажен труп, други од досада го...

Бизерни снимки: Медицински лица танцуваат со лажен труп, други од досада го глумат филмот Титаник.

Translate (Eng):[gtranslate]

Секојдневно на социјалната мрежа „ТикТок“ се објавуваат видеа како здравствени лица си прават забава додека болните не можат на ред да дојдат на преглед поради новонастанатата ситуација.Четири лица облечени како медицински лица , танцуваат додека носат лажен труп на некој починат од ковид-19 доби илјадници реакции во јавноста, а други исто така здравствени работници од чиста досада го глумат филмот Титаник.

Додека некои го гледаат исмевањето на страдалниците од коронавирус на овој начин, други видеото го виделе како победа на медицинските професионалци над ковид-19.

„Дали се обидуваат да ги натераат луѓето да ги мразат медицинските лица?“, „Ова е буквално најглупавата работа што сум ја видел оваа година, а 2020 година е навистина застрашувачка“, „Избегнувајте ги медицинските професионалци на„ ТикТок “, очигледно дека се преоптоварени“, се само неколку од коментарите .

РЕКЛАМА

- Реклами -