18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Свет Девојка која излегла да го прослави крајот на карантинот, паднала од карпа...

Девојка која излегла да го прослави крајот на карантинот, паднала од карпа и загинала

Translate (Eng):[gtranslate]

Олесија Сусписина (31) од Казахстан паднала од карпа висока околу 35 метри додека позирала за фотографија.

Инцидентот се случил во популарниот парк Дуден кај Анталија, познат по прекрасните водопади, и тоа откако девојката излегла од повеќенеделниот карантин наметнат од локалните власти.

Таа била на прошетка со пријател, кога решила да се фотографира на работ на карпата веднаш покрај водопадот.

РЕКЛАМА

Дошла до безбедносната ограда и почнала да позира, додека нејзиниот пријател фотографирал.

Во еден момент несреќната девојка се лизнала на тревата, загубила рамнотежа и паднала од карпата висока околу 35 метри.

Нејзиниот престрашен пријател повикал брза помош. Безживотното тело на девојката подоцна било пронајдено и извлечено од водата.

Во последните пет години, Сусписина работела како туристички водич.

Турција воведе строги мерки за борба против коронавирусот, а во земјата регистрирани се околу 118.000 заразени и повеќе од 3.000 мртви.

- Реклами -