30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Филипче соопшти прекрасна вест: Денес се регистрирани само 5 новозаболени пациенти и...

Филипче соопшти прекрасна вест: Денес се регистрирани само 5 новозаболени пациенти и 95 оздравени од коронавирус

Translate (Eng):[gtranslate]

95 оздравени пациенти се регистрирани денеска во Институтот за јавно здравје, од кои 32 се во Скопје, 38 се во Куманово, 16 во Прилеп, два во Тетово и едно лице во Битола.

Во изминатите 24 часа направени се 249 тестирања, а потврдени се 5 нови случаи на Ковид-19 и тоа во Скопје два, во Куманово еден, во Прилеп еден, во Тетово еден.

Во изминатите 24 часа починале двајца пациенти, еден од Куманово и еден од Струга.

РЕКЛАМА

Согласно ова вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја изнесува 1.601, бројката на оздравени пациенти е 947 , на починати е 84.

- Реклами -