9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Свет Фотосесија Корона Вирус: На носилка ставиле лажен пациент па новинарите му прават...

Фотосесија Корона Вирус: На носилка ставиле лажен пациент па новинарите му прават фотосесија. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Различни видеа кружат на социјалните мрежи од целиот свет, со цел да се докаже колку и како се згрижени пациентите во здравството. За овие видеа немаме точен извор од каде се и што им била целта на здравствените работници да преминат на ваков чекор, да прифатат да се постави ‘лажен’ пацент во носилка и да биде фотографиран од страна на новинарите, но доколку добро се забележи на видео матријалот тие се облечени со скафандери и на себе носат заштитни маски, што значи ова видео е снимено скоро и не се работи за стара снимка. Исто така интересно е на овие видеа пациентот после завршената фотосесија, станува од носилката и си оди за дома.

Во продолжение погледнете за што станува збор и оценете вие добро за што се работи.

Авторот на овие видеа ја потпишал оваа објава со наслов ”Помина короната” и ја имаат споделено над 1.000 корисници на социјалната мрежа фејзбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -