22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаСветФотосесија Корона Вирус: На носилка ставиле лажен пациент па новинарите му прават...

Фотосесија Корона Вирус: На носилка ставиле лажен пациент па новинарите му прават фотосесија. (Видео)

Различни видеа кружат на социјалните мрежи од целиот свет, со цел да се докаже колку и како се згрижени пациентите во здравството. За овие видеа немаме точен извор од каде се и што им била целта на здравствените работници да преминат на ваков чекор, да прифатат да се постави ‘лажен’ пацент во носилка и да биде фотографиран од страна на новинарите, но доколку добро се забележи на видео матријалот тие се облечени со скафандери и на себе носат заштитни маски, што значи ова видео е снимено скоро и не се работи за стара снимка. Исто така интересно е на овие видеа пациентот после завршената фотосесија, станува од носилката и си оди за дома.

Во продолжение погледнете за што станува збор и оценете вие добро за што се работи.

Авторот на овие видеа ја потпишал оваа објава со наслов ”Помина короната” и ја имаат споделено над 1.000 корисници на социјалната мрежа фејзбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...