И сопругата на починатиот Драган Вучиќ, позитивна на Ковид 19?

Утрово на Инфективната клиника во Скопје почина Драган Вучиќ, познатиот музичар и водител. Според неофицијали информации Вучиќ починал како последица од компликации на вирусот Ковид-19.

На Инфективната клиника, Вучиќ кој беше дијабетичар бил цела недела, со висока температура и со покачен шеќер. Од блиски на семејството Вучиќ, Женски магазин дознава дека позитивна на вирусот е и е неговата сопруга Весна, која за сега нема никакви симптоми.

Вучиќ е роден во 1955 година во Скопје. Автор е на многу хитови меѓу кои „Свирете ја зајди зајди“ на Олгица Христовска. Беше автор на талент-шоу проектите „Вашите 5 минути“, и „Мак ѕвезди“ и на многу квизови.

Превземено од Република

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here