30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија „Никогаш Северна, само Македонија извикуваа Комитите додека Шекеринска даваше изјава (Видео)

„Никогаш Северна, само Македонија извикуваа Комитите додека Шекеринска даваше изјава (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Делегација од Владата на Република Македонија предводена од вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска положи цвеќе пред гробот на Гоце Делчев.

Додека Шекеринска се обидуваше да даде изјава пред медиумите во позадина, навивачките групи „Комити“ и „Војводи“ скандираа „Никогаш Северна, само Македонија“.

Откако виде дека нема услови за давање на изјава, поради гласноста на навивачките групи, Шекеринска се откажа и им препорача на медиумите изјавата да биде дополнително дадена.

РЕКЛАМА
- Реклами -