Полициски хеликоптер падна по полетување кај Петровец, нема жртви (Видео)

Падна хеликоптер на МВР при полетување на скопскиот аеродром, при што едно лице е повредено. Според првичните информации, во хеликоптерот имало пет лица. Откако полицискиот воздухоплов наполнил гориво, паднал при полетувањето од засега непознати причини. Како можна причина за несреќата се наведува и силниот ветер.

„Денескa околу 11:30 часот пријавено е дека на стара платформа до Полициската станица на Г.П. ‘Меѓународен Аеродром Скопје’, од кога наполнил гориво, хелихоптер на МВР „M17“ од засега непознати причини при полетување паднал. Во него биле пет лица. Според првичните информации, едно лице е со лесни телесни повреди“, велат од МВР за „Макфакс“.

На лице место увид вршат припадници на полицијата.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here