23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија УМС на ВМРО-ДПМНЕ го исчисти од графити споменикот на Гоце Делчев во...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ го исчисти од графити споменикот на Гоце Делчев во градскиот парк во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Унијата на млади сили по повод 117 години од загинувањето на Гоце Делчев го исчисти неговиот споменик во градскиот парк во Скопје.

Со овој чин го негуваме неговиот лик и дело. Изразуваме разочараност и апелираме градските власти да се грижат за културните споменици во градот. Гоце Делчев е една од најголемите фигури во македонската историја и не заслужува да биде занемарен.

Гоце Делчев е Македонија!

РЕКЛАМА
- Реклами -