9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Свет ВИДЕО: Германска пивара одлучи пивото да им го подари на граѓаните.

ВИДЕО: Германска пивара одлучи пивото да им го подари на граѓаните.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сопствениците На пивара во покраината Хесен, Германија одлулиле да подарат светло и темно пиво, наместо да го фрлаат.

Соптвеникот Франц Маст изјавил дека морал што побро да ги испразни цистерните за да бидат наполнети со свежо пиво и подготвени кога баровите ќе почнат повторно да работат.Акцијата на подарување пиво поминала добро. Неколку десетици луѓе трпеливо чекале во ред пред пиварата, носејќи заштитни маски и почитувајќи ги мерките за социјално дистанцирање. Многумина од оние кои стоеле во редот заминале дома со полни канти и гајби со пиво.

Сакаме да им се заблагодариме на луѓето и се надеваме дека ќе нѐ поддржат повторно да ја отвориме пиварата, така што ќе дојдат овде, ќе не препорачаат.

РЕКЛАМА
- Реклами -