24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Прилепчанец со воздушна пушка пукал кон куче -го погодил братучедот во главата

Прилепчанец со воздушна пушка пукал кон куче -го погодил братучедот во главата

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Полициска станица Прилеп вчера околу 15:00 часот било пријавено дека од куќа на ул.„Беровска“ во Прилеп, во сопственост на С.А.(23), со воздушна пушка „норика“ кал.4,5мм, сопственост на А.З. од Прилеп, која ја поседувал со дозвола, С.А. пукал кон куче скитник во неговата бавча, но го погодил неговиот братучед Н.А.(47) во пределот на главата. Н.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -