6 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Во недела протест против полицискиот час пред Влада

Во недела протест против полицискиот час пред Влада

Translate (Eng):[gtranslate]

Под мотото „Сите ние кои сметаме дека ова треба да зварши, сите кие кои сме свесни“ група луѓе за претстојната недела, 17. мај, најавуваат протест против полицискиот час пред Влада.

Протестот е планиран од 12 до 14. часот, се наведува во информациите за настанот креиран на социјалната мрежа Фејсбук.

Како организатори на протестот се јавуваат Емилија Богатинова и Мариго Исеини.

РЕКЛАМА

Останува да видиме дали, и покрај препораките на надлежните за избегнување на собири со цел спречување на ширењето на корона вирусот, овој протест ќе биде реализиран.

Извор: iportal.mk

- Реклами -