27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВо недела протест против полицискиот час пред Влада

Во недела протест против полицискиот час пред Влада

Под мотото „Сите ние кои сметаме дека ова треба да зварши, сите кие кои сме свесни“ група луѓе за претстојната недела, 17. мај, најавуваат протест против полицискиот час пред Влада.

Протестот е планиран од 12 до 14. часот, се наведува во информациите за настанот креиран на социјалната мрежа Фејсбук.

Како организатори на протестот се јавуваат Емилија Богатинова и Мариго Исеини.

Останува да видиме дали, и покрај препораките на надлежните за избегнување на собири со цел спречување на ширењето на корона вирусот, овој протест ќе биде реализиран.

Извор: iportal.mk

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...