23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Во тек е идентификација на сите учесници на Стушката литија, соодветно законот...

Во тек е идентификација на сите учесници на Стушката литија, соодветно законот сите кои ги прекршиле препораките ќе бидат казнети.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во тек е идентификација на сите учесници на Стушката литија кои ја прекршиле мерката за забрана за групирање на повеќе од двајца луѓе, информираше премиерот Оливер Спасовски.

-МВР не информираше дека тече постапка на идентификација на сите учесници кои ги прекршиле мерките за забрана за групирање на повеќе од двајца луѓе. Тоа не само што е неоговорно однесување, туку има и кривично правни последици. Тоа ќе важи за секој еден собир додека трае забраната за групирање на повеќе од двајца луѓе- рече Спасовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -