30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Мигрант од Алжир украл автомомил па се прошетал до Македонска Каменица каде...

Мигрант од Алжир украл автомомил па се прошетал до Македонска Каменица каде што бил и уапсен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Согласно законот, за ваквите постапки спрема прекршителот предвидена е кривична пријава за кражба и за нелегален влез и престој во нашата држава.

Полициска патрола пресретна мигрант од Алжир со украдено возило во селото Саса, по што тој бил приведен во полициската станица во Македонска Каменица, наведено е во полициското соопштение.

„Полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица, во с.Саса го лишија од слобода 24-годишниот О.Н. од Алжир, затоа што одзел патничко моторно возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, кое во СВР Куманово на 11.05.2020 година било пријавено за одземено. О.Н. е предаден во СВР Куманово за понатамошна постапка, а одземеното возило е вратено на сопственикот, се вели во соопштението од полицијата“, наведено е во соопштението.

РЕКЛАМА

Мигрантот вниманието на полицијата го привлекол, откако претходно до полицијата неколку дена претходно возилото било пријавено како украдено, а било забележано во село Саса.

Согласно законот, за ваквите постапки спрема прекршителот предвидена е кривична пријава за кражба и за нелегален влез и престој во нашата држава.

МИА

- Реклами -