3.9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Мери Николова: Кирацовски си ги вработи сите швалерки, а го избрка нашиот...

Мери Николова: Кирацовски си ги вработи сите швалерки, а го избрка нашиот другар кој што работеше во партијата

Translate (Eng):[gtranslate]

Ние имавме другар кој што внатре работеше постојано 24 часа  за партијата, беше избркан од Кирацовски затоа што го обвинувавме дека сите швалерки си ги донесоа и си ги вработија од селата од Прилеп од Битола, изјави шарената револуционерка и активистка на СДСМ, Мери Николова Буџаку во „Што не е јасно“ на Алфа.

„Се чувствуваме многу бедно, не јас како личност како Мери Николова, туку оние луѓе кои сме опколени со нив, со интелектуалци кои се останати на улица и со месеци плата немаат земено, плаќаме криија, се молиме на државата да ни дадат социјални станови, за двајца интелектуалци без работа“ вели Николова Буџаку.

Таа истакна дека додека Заев се вози со мотори и има полиња со марихуана која не е мала работа и се многу пари, вистински интелетуалци се на улица и се без работа и сопствен дом

РЕКЛАМА

„Бараме да се сместат двајца интелекталци, да се вработат. Нека купи Заев по еден стан навистина ако е толкав  лидер и хуманитарец, или нека дозволи државата да даде отчет на кого се делат социјални станоови“ нагласи Николова Буџаку.

Превземено од Vesnik.com

- Реклами -