28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Учесниците во Диво Нaсеље објaвиja видео кaко ги мaчaт мaкедонските полицaјци во...

Учесниците во Диво Нaсеље објaвиja видео кaко ги мaчaт мaкедонските полицaјци во Гошинце

Translate (Eng):[gtranslate]

Рамиз Ризај, еден од учесниците во Диво Насеље во Куманово на неговиот фејсбук профил објави снимка од случувањата во полициската станица Гошинце десетина дена пред пукањата во Диво Насеље.

На снимката која Вечер.мк ја превзеде од профилот на кој ја објави Ризај се гледа и се слуша како ги мачат полицајците кои ги заробија во станицата во Гошинце.

Тој најавува нови фотографии и снимки од настаните.

РЕКЛАМА

Погледнете го видеото со превод:

А ова е оригиналот од фејсбук кое го објави Рамиз Ризај

VECER.MK

- Реклами -