22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаУчесниците во Диво Нaсеље објaвиja видео кaко ги мaчaт мaкедонските полицaјци во...

Учесниците во Диво Нaсеље објaвиja видео кaко ги мaчaт мaкедонските полицaјци во Гошинце

Рамиз Ризај, еден од учесниците во Диво Насеље во Куманово на неговиот фејсбук профил објави снимка од случувањата во полициската станица Гошинце десетина дена пред пукањата во Диво Насеље.

На снимката која Вечер.мк ја превзеде од профилот на кој ја објави Ризај се гледа и се слуша како ги мачат полицајците кои ги заробија во станицата во Гошинце.

Тој најавува нови фотографии и снимки од настаните.

Погледнете го видеото со превод:

А ова е оригиналот од фејсбук кое го објави Рамиз Ризај

VECER.MK

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...