7.9 C
Ohrid
четврток, февруари 25, 2021
Почетна Македонија ФИЛИПЧЕ: КАФУЛИЊАТА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ КОН КРАЈОТ НА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

ФИЛИПЧЕ: КАФУЛИЊАТА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ КОН КРАЈОТ НА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче воинтервју за „Сител“ ТВ изјави дека првите кафулиња и ресторани ќе се отворат кон крајот на следната недела.

„На почетокот на неделата сакаме да укажеме кои се принципите што треба да се почитуваат, за во мометот кога тие ќе почнат со работа, да знаат како да се вратат во функција“, изјави министерот.

Голем број на локали веќе одреден период се подготвуваат за отворањето, применувајќи ги мерките за дезинфекција и оддалечност на местата за седење.

РЕКЛАМА
- Реклами -