9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Параглајдерист при слетување удрил во светилка покрај охридското крајбрежје

Параглајдерист при слетување удрил во светилка покрај охридското крајбрежје

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓани, но и бројните гости кои утрово шетаа по пешачката патека беа сведоци на несекојдневната незгода со параглајдер.

Едно од овие летала, кои се редовен украс на небото над Охрид, денес заврши на светилка на пешачката патека.

РЕКЛАМА

До овој момент нема потврдени информации за причините кои довеле до инцидентот во кој нема повредени лица.

Параглајдерите редовно слетуваат на тревата пред плажата „Куба Либре“ и се вистинска атракција, особено во текот на летните месеци. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

- Реклами -