-4 C
Ohrid
сабота, јануари 16, 2021
Почетна Македонија Спасовски: Размислуваме за Бајрам да воведеме 24 часовен карантин.

Спасовски: Размислуваме за Бајрам да воведеме 24 часовен карантин.

Translate (Eng):[gtranslate]

На прашањето дали за време на празникот Бајрам ќе имаме 24 часовен карантин, премиерот рече дека во консултација со стручните лица ќе се донесе одлука.

-Јас очекувам утре да се разговара на состанокот на Кризниот штаб за текот на мерките каде ќе бидат разгледани и бројот на новозаболени лица. Ќе се консултираме и на основа на донесената одлука ќе ги донесеме соодветните мерки. Со оглед дека имаме двоен празник на 24 мај заслужува внимание убаво да се разгледа ситуацијата, изјави Спасовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -