9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Украдени велосипеди од Швајцарија пронајдени во Ново село- Струмица

Украдени велосипеди од Швајцарија пронајдени во Ново село- Струмица

Translate (Eng):[gtranslate]

На 14.05.2020 врз основа на наредба од Основен суд Струмица, по претходно разменети информаци со швајцарската полиција, полициски службеници извршиле претрес во домот на Т.Б.(26) во Ново Село, струмичко. При претресот биле пронајдени и одземени велосипеди GT Force и BMC FS01, кои потекнуваат од кривично дело – кражба, извршена во Швајцарија. Се работи на целосно расчистување на случајот.

струмица.денес

РЕКЛАМА
- Реклами -