-3.6 C
Ohrid
среда, јануари 27, 2021
Почетна Македонија Адвокатот Менкиновски се појави со уникатна маска во Kpивичниот cyд

Адвокатот Менкиновски се појави со уникатна маска во Kpивичниот cyд

Translate (Eng):[gtranslate]

Адвокатот Тони Менкиновски на денешното рочиште во Кривичниот cyд за предметот „Шпански скали“

На денешното рочиште на предметот „Шпански скали“, адвокатот Тони Менкиновски се појави со заштитна маска со сонцето од Кутлеш.

Иако за изгледот на неговата маска имаше реакции на социјалните мрежи, преовладуваа тие кои го поддржаа.

РЕКЛАМА

Менкиновски за тоа на својот Фејсбук профил напиша:

“Денес бев мета на многу критики и напади но истовремено и на пофалби!До оние кои ме критикуваа би им препорачал да си земат ваква маска за да ја подржат домашната економија во овие тешки времиња,а оние кои ме подржуваат сакам да им порачам дека борбата за Македонија и Македонците е секојдневна…Отпорот продолжува!Ќе победиме!”

- Реклами -