5.2 C
Ohrid
вторник, март 2, 2021
Почетна Свет Еве како ќе изгледаат теретаните во иднина (Видео)

Еве како ќе изгледаат теретаните во иднина (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Враќањето во теретана по кapaнтинот би можело да изгледа поразлично, ако државите се одлучат да го следат примерот на Хонгконг.

Со новите мерки кои беа донесени поради пандемиjaта, теретаните и фитнес центрите во Хонгконг изгледаат како болници.

Секој што сака да оди во теретана и да тренира, мора да пополни здравствена декларација и да му се изврши проверка на телесната температура.

РЕКЛАМА
- Реклами -