6.9 C
Ohrid
недела, март 7, 2021
Почетна Македонија Загyбен е папагалот Торо: Сопствениците од Прилеп нудат награда од 500 евра...

Загyбен е папагалот Торо: Сопствениците од Прилеп нудат награда од 500 евра доколку некој го пронајде

Translate (Eng):[gtranslate]

Торо е папагал од расата Жако и од неодамна е загубен во Прилеп. Сопствениците молат доколку некој го има најдено да се јави и да им го даде. Следува награда во висина од 500 евра.

“Почитувани пријатели и покрај сите молби и огласи Торо сеуште не е најден со оглед на температурите надвор највероватно е фатен. Ве молам споделете тој што ќе го пријави добива 500 евра награда. Сепак е домашен миленик кој со нас го поминуваше секој ден. Pазберете ја тагата наша и бидете фер не го бараме да го вратите без пари! ВЕ МОЛАМ!”, напиша неговата сопственичка на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -