23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Мерцедесот што го вози владата , е одземено од охридски бизнисмен.

Мерцедесот што го вози владата , е одземено од охридски бизнисмен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Мерцедесот со кој моментално се вози Оливер Спасоски, а кое возило потекнува од кривично дело Трговија со мигранти, со правосилна судска пресуда изречена од Основниот суд Скопје 1 е оддземено од лице со потекло од Охрид.

Одредени медиуми,во текот на вчерашниот ден изнесоа низа невистини ,дека владата на РСМ во време на вонредна состојба набавила ново возило од марката Мерцедес ,кој наводно според нив чинел околу 200 550 долари?!
(охрид скај)

РЕКЛАМА
- Реклами -