10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија ИВЗ КОНТРА ВЛАДАТА: НЕ САКАМЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И НЕМА ДА ЈА ОТКАЖЕМЕ...

ИВЗ КОНТРА ВЛАДАТА: НЕ САКАМЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И НЕМА ДА ЈА ОТКАЖЕМЕ МОЛИТВАТА ЗА РАМАЗАН БАЈРАМ

Translate (Eng):[gtranslate]

Исламската верска заедница пред два дена испратила писмо до Владата, кое го објави денеска на својот профил на Фејсбук, во кое нагласуваат да не се воведува полициски час за престојниот викенд.

Како што е објавено ИВЗ на чело со поглаварот Сулејман Реџепи го испратила писмото завчера, во кое се потенцира дека тие нема да ја откажат молитвата за Фитер Бајрам.

РЕКЛАМА