2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Владата одлучи: Полициски час од недела во 11 часот до вторник до...

Владата одлучи: Полициски час од недела во 11 часот до вторник до 05:00 часот

Translate (Eng):[gtranslate]

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд.

Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05:00 часот.

Во сабота, на 23 мај, забраната за движење останува иста како и за сите други денови, од 19:00 часот до 05:00 часот наутро, соопштија од Владата.

РЕКЛАМА
- Реклами -