5.3 C
Ohrid
недела, април 11, 2021
Почетна Македонија Вознемирен маж го чекал министерот Венко Филипче пред министерството, реагирала и полицијата.

Вознемирен маж го чекал министерот Венко Филипче пред министерството, реагирала и полицијата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата интервенирала утрово пред зградата на Министерството за здравство, откако од Одделот за обезбедување било пријавено дека машко лице седи на скалите.

Од Секторот за внатрешни работи за „Република“ потрврдуваат дека утрово околу 07.15 била испратена служба од страна на полициската станица Центар.

Констатирано е дека се работи за лицето А. А. (33), кое кај себе немало оружје. Лицето се состанало со Министерот за здравство пред влезот на министерството, разговарале и потоа си заминало, информираат од СВР Скопје за „Република“.

РЕКЛАМА
- Реклами -