3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Нова атракција во Охрид- Пристигна полу-подморницата

Нова атракција во Охрид- Пристигна полу-подморницата

Translate (Eng):[gtranslate]

Во пресрет на годинешната туристичка сезона, Охрид со уште една интересна понуда – од денес ја доби првата (полу)подморница.

Станува збор за интересно пловило, кое најчесто сме го гледале на морските туристички дестинации. Semi-submarine или полу-подморница е пловило кое има стаклен дел на дното за туристите да можат да уживаат во водниот свет во езерото, но и подводните локалитети во Охридското Езеро.

Пуштањето на пловилото утрово беше вистинска атракција за охриѓани кои го искористија сончевото време за прошетка покрај езерото. (Крај)

РЕКЛАМА

 

извор: ОхридПрес фото: FB: Trajce Cezar Jonovski