6 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Во населбата Бутел попладнево се случила престрелка со автоматско оружје

Во населбата Бутел попладнево се случила престрелка со автоматско оружје

Translate (Eng):[gtranslate]

Во населбата Бутел попладнево се случила престрелка со автоматско оружје, но без повредени, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

„Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, новиот дел после подвозникот, од десната страна, од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон сива боја и ПМВ Ауди 4 црна боја, во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје, но никој не бил повреден. Пријавителот посочи дека препознал дел од напаѓачите. Се работи на расчистување на случајот“, соопштија од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -