4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар доби само...

Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар доби само една и пол година затворска казна.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром, доби една и пол година казна затвор.

Оваа одлука ја донел Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината.

Сега предметот по жалба е во Апелацискиот суд кој ќе треба да одлучи дали оваа казна ќе остане иста или ќе се промени.

РЕКЛАМА

Обвинителството поднесе обвинение за дадилката откако видеото, на кое се гледаше како го тепа детето, беше јавно објавено.

- Реклами -