4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Од кога влеговме како членка НАТО експресно избриша се што е македонско...

Од кога влеговме како членка НАТО експресно избриша се што е македонско -државата е Скопје а нема ниту нација

Translate (Eng):[gtranslate]

Наместо загарантиран идентитет од кога не примија по се изгледа НАТО ја промени политиката па од нивните јавни комуникации го избриша идентитетот на Македонците па сега на нивниот сајт стои само – граѓани на Северна Република Македонија. Грците си останаа Грци , Албанците албанци, Бугарите Бугари а македонците ги избришаа како да не постојат.

Пред некој ден мна состанокот сите членки беа именувани со своите држави а нашата држава беше именувана како СКопје

Никој од македонскиот врв (кој патем се колнеше дека со преспанскиот договор идентитетот е бетониран) не реагира ниту на  овие пропусти.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -