9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЦРКВАТА СВ. ЃОРЃИЈА ОД СТРУГА ДО ФИЛИПЧЕ И МАНЧЕВСКИ: ПОСЛЕ 17 ДЕНА...

ЦРКВАТА СВ. ЃОРЃИЈА ОД СТРУГА ДО ФИЛИПЧЕ И МАНЧЕВСКИ: ПОСЛЕ 17 ДЕНА НАЈДОВТЕ ДА ГО ЛАЖЕТЕ НАРОДОТ ДЕКА ИМА ЗАБОЛЕНИ ОД ЛИТИЈАТА????

ЦРКВАТА СВ. ВМЧ. ЃОРГИ ОД СТРУГА ДО ФИЛИПЧЕ И МАНЧЕВСКИ: Произволни сте и неосновани, 17 дена немаше случај поврзан со литијата, сега најдовте?Најпрвин Манчевски тврдеше беше да изнесе докази дека има случаи на заразени со Ковид 19 од литијата во Струга. Вчера, Венко Филипче, очигледно за да го покрие, изјави дека од струшката болница рентгенолози му сугерирале дека имало снимки на пациенти, чии бели дробови имаат наод кој одговара на нааод на Ковид 19. Филипче не кажа дека лицата биле тестирани и со позитивен наод на тестот, па јасно е дека неговата изјава веднаш раѓа сомнеж.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...