8.3 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Во сред полициски час, околу 3.15 часот утринава, засега непознато лице со...

Во сред полициски час, околу 3.15 часот утринава, засега непознато лице со канта бензин го пали познатиот „Опера паб“

Translate (Eng):[gtranslate]

Во сред полициски час, околу 3.15 часот утринава, засега непознато лице со канта бензин го пали познатиот „Опера паб“, што се наоѓа кај Националниот опера и балет, пренесе А1 ОН.

На снимките од камерите од ресторанот јасно се гледа човек со качулка на главата како доаѓа од центарот на Скопје со канта бензин во раката. Тој ја полева со бензин терасата од надворешната страна од ресторанот, го пали и бега.

РЕКЛАМА
- Реклами -