21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија „Вртат“ СКАРА на улица во Скопје среде полициски час

„Вртат“ СКАРА на улица во Скопје среде полициски час

Translate (Eng):[gtranslate]

Муслиманските верници оваа година празникот Фитр Бајрам го слават во 42 часовен карантин. Само полициските автомобили и граѓаните кои поседуваат дозвола за движење можеа да се забележат низ главните улици во Скопје. Но, не беше така во некои населби во Чаир.<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/2mhzbJbjnU0″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>Неколку метри подалеку, некои жители на ваков начин се решија да го поминат празникот во карантин.

РЕКЛАМА
- Реклами -