21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија „За мене Драган беше татко над татковците“ – Емотивна објава на Мартин...

„За мене Драган беше татко над татковците“ – Емотивна објава на Мартин Вучиќ по смртта на неговиот татко.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 4-ти мај почина Драган Вучиќ на 65-годишна возраст, а Македонија изгуби една голема телевизиска ѕвезда и музичар.

Денес (24.05) неговиот син Мартин Вучиќ објави фотографија од него на Фејсбук и напиша емотивна објава:

„За некого беше музичариште, за некого басист бр1, за некого шоумен, за некого композиториште…. За мене секогаш ТАТКО над татковците!“

РЕКЛАМА
- Реклами -