27.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонија”ОЈТЕ СИ ДАН ВЕ ФРЛИМЕ В ЕЗЕРО”-Функционери на СДСМ во обид да...

”ОЈТЕ СИ ДАН ВЕ ФРЛИМЕ В ЕЗЕРО”-Функционери на СДСМ во обид да организираат партиски пропагандни

Локални функционери на СДСМ утрово се обиделе да организираат партиски пропагандни активности на кејот и пристаништето во центарот на Охрид но биле грубо избркани од локални жители и сопственици на кајчиња.

Членови на локалниот огранок на СДСМ и кандидати за пратеници сакале да поделат маски за заштита од Ковид19 со партиски симболи но биле дочекани со погрдни зборови и пцости од локални жители и луѓе кои заработуваат од изнајмување или превоз на патници со кајчиња.

“Ни оставивте без леб”, “Ја продадовте Македонија за два златници”, “Ојте си дома дан ве фрлиме во езеро”, “Од кај ви се маските – маски да ве изгорат”.

Овие и други потешки фрази и зборови паднале од граѓаните кон функционерите на СДСМ кои веднаш го напуштиле местото пред да се случи поголем инцидент, раскажуваат вознемирени очевидци кои се револтирани затоа што сметаат дека партијата нема никакво право да ја злоупотребува власта за да поткупува граѓани со маски.

Тие сметаат дека маските што СДСМ ги дели како партиски пропаганден материјал се купени со пари од граѓаните обезбедени преку институциите кои ги контролира нивната партија.

vecer

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...