5.3 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Македонец, иселеник во САД, кажува како тој се справил со кoрoнaтa

Македонец, иселеник во САД, кажува како тој се справил со кoрoнaтa

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред да го погледнете видеото, имајте на памет дека короната не е игра и секој може да си каже на видео што сака и како сака! Придржувајте се до правилата, носете маски, одржувајте растојание и не се мешајте многу многу со луѓе додека да помине. Посигурно од тоа нема.

Како и да е, голем број луѓе се излекуваа во домашни услови, некој го прележа вирусот, не го ни забележа. Ова видео дава надеж, но да не заборавиме дека кај нас 100 луѓе умреа од корона, некои од нив дури и млади, здрави и прави.

РЕКЛАМА
- Реклами -