8 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Конечно дојде и тој ден: Вечерва изминува последниот полициски час !!

Конечно дојде и тој ден: Вечерва изминува последниот полициски час !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешната прес конференција која се одржа веднаш по завршувањето на седницата претседателот на Влада, Оливер Спасовски ги соопшти одлуките кои беа донесени на денешната Владина седница.

– Од утре 27 мај целосно престанува важењето на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Северна Македонија. Од четврток 28 мај почнуваат со работа угостителските објекти со прецизно утврден соодветен протокол за нивна работа во отворените делови односно терасите на овие објекти, а работата во затворените делови и во објектите кои немаат тераси ќе се регулира во наредната фаза. – соопшти Оливер Спасовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -