10.9 C
Ohrid
недела, октомври 24, 2021
Почетна Македонија Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува, кафаните...

Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува, кафаните се отвораат од четврток!

Translate (Eng):[gtranslate]

Од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор.

Состанокот беше утринава, а според нивните сугестии дозволено е кафулињата и угостителските објекти да се отворат во четврток. Нивните препораки секако треба да ги прифати и Владата. За денеска се уште нема закажана владина седница, но не се исклучува да биде одржана.

Моментално полицискиот час е од 5 часот наутро до 19 часот навечер. Извор од Комисијата за Фактор вели дека полицискиот час секако нема ефект затоа што граѓаните не се придружувале. Додава и дека и покрај тоа што границите ќе се отворат Македонија најверојатно нема да е пожелна земја за сите други, ако има многу новозаразени.
вечер

РЕКЛАМА