3.9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Османи до граѓаните: Ви благодарам што се придржувавте до мерките, вие сте...

Османи до граѓаните: Ви благодарам што се придржувавте до мерките, вие сте вистински победници.

Translate (Eng):[gtranslate]

-Почитувани граѓани, сакам да ви се заблагодарам на високата свест и за придржувањето до рестрктивните мерки. Со тоа станавте десна рака на здравствените работници. Имаше и одредени пропусти и критики кон нас во однос на имплементирањето на мерките, но морам да кажам дека оваа закана е невидена претходно. Така да ова не беше лесно ни за Владата, ниту за граѓаните кои мораа да ги сменат своите навики.

Но, и поради малите пропусти, во ниту еден момент не излезе од контрола. Денешните укинување на рестрикциите не се ад хок решенија, туку се дел од една стратегија, изјави вицепремиерот Бујар Османи.

РЕКЛАМА
- Реклами -