23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Реисот Реџепи разрешен од функцијата

Реисот Реџепи разрешен од функцијата

Translate (Eng):[gtranslate]

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Реџепи од функцијата.

Едногласно донесовме одлука за разрешување на господин Сулејман Ефенди Реџепи од позицијата Рејс Ул Улема претседател на Исламска верска заедница“, изјави Ефенди Шаќир Фетаху.

До подготвување на нови избори, вршител на должноста ќе биде гостиварскиот муфтија.

РЕКЛАМА

Одлуката стапува на сила од денеска. ТВ21 известува во живо.

- Реклами -