5.2 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Клинички со нов лик: Нови проширени тротоари, зелени појаси, дрвореди,одвоени ленти за...

Клинички со нов лик: Нови проширени тротоари, зелени појаси, дрвореди,одвоени ленти за итна помош И.Т.Н

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова е Клиничкиот центар вечерва. Со нов лик, нови и проширени тротоари, зелени појаси и дрвореди, одвоени ленти за итна помош, патеки за посетители и лица со медицински помагала и велосипеди, како и ново улично осветлување. Да го зачуваме Клинички уреден, сликите од минатото да не ни се повторуваат. Јавното здравје е заедничка одговорност – од нас зависи – напиша министерот за здравство на „Фејсбук“.Фотографија на Венко Филипче.

Фотографија на Венко Филипче.

Фотографија на Венко Филипче.

РЕКЛАМА

Фотографија на Венко Филипче.

- Реклами -