2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Мухамед Зекири позитивен на ковид 19

Мухамед Зекири позитивен на ковид 19

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири потврди дека е позитивен на корона вирусот заедно со сопругата и бебето

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот фејсбук профил потврди дека е  позитивен на корона вирусот заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе.

,, За среќа немам никакви симптоми но тестот покажа позитивен резултат . Уште еднаш апелирам до сите да не го потценуваат вирусот и да бидат максимално внимателни, напиша Зекири на фејсбук со извинување до сите со кои во последните денови бил во контакт и жалење што ненамерни ги вовел во незавидна ситуација.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -